Soovitusi lapsevankri ja jalutuskäru ostjaile

Mõeldes lapsevankri ostule, arvestage seda, millal Teie laps peaks sündima. Sellest sõltub paljuski see, millist tüüpi vankrit Teil vaja võib minna.

Kui laps sünnib sügisel või talvel, peaks üldjuhul lapsevanker olema kinnisem, pealt jalakattega, kõva või pehme kandekorviga. Tuulise ja külma ilmaga ei saa imikut välja viia kerges jalutuskärus, sest need on reeglina valmistatud kasutamiseks kevadel – suvel, mitte lumega ja ka mitte selliste külmade ilmadega nagu meil Eesti talvel on.

Lapsevanker peaks olema tugeva raamiga ja kindla konstruktsiooniga

Vankri põhi, kus imik lamab ei tohiks olla liialt pehme, et mitte nõgusaks vajuda. Kui vankris on ostes kaasas sangadega kõva kandekorv, saab ilma last (imikut) solgutamata tõsta teda vajadusel vankrist välja ja viia näiteks rõdule või terrassile magama.

Mingil juhul ei tohiks vankrikorvi kasutada autos lapse transportimiseks. Laps võib äkkpidurdusel korvist välja lennata. Autos kasuta ainult imiku turvahälli.

Vanker peaks olema hõlpsasti kokkupandav

Mida suuremad on vankri rattad, seda kergem on liikuda konarlikel teedel, lumes, liivas. Vältida tuleks väikeseid rattaid ja topeltrattaid, sest need ei ole kõige paremad meie ilmastikus (topeltrattad ei talu tänavatel löökauke, samuti takerduvad nad talvel lumes ja suvel kruusasel teel).

Väga hea on see kui lapsevankri sanga kõrgust saab reguleerida. Selle abil saab ema või isa vankrilükkamise enda jaoks mugavaks muuta. Vankri katteriided peaksid kindlasti olema naturaalsest puuvillasest kangast, et laps umbses ei oleks. Vankri korpus peab hingama. Kate peaks olema eemaldatav ja pestav.

Lapsevankritel on väga palju erinevaid operatsioone ja tehnilisi võimalusi. Laske neid firmapoodides endale selgitada – need on kõik head ja kasutamist hõlbustavad asjad.

Jätke meelde, et tootja ei taha vankrit keeruliseks teha vaid vastupidi – mugavaks ja täiuslikuks muuta. Kellel palju poodides või arsti juures käimist, soovitaks osta viisaka ja soliidse, jalgratastele mõeldud trossluku, et selle abil vanker trepi käsipuu või õues posti külge kinnitada, sest küllaltki palju tuleb ette vargusi.

Tuntud ja soliidsed firmad annavad alati kliendile tehasegarantii raamatu. Küsige seda.

Kellel pole aga soovi suurt lapsevankrit osta või kellel sünnib laps kevadel-suvel võib ostes vaadata kergemaid jalutuskärusid (mida saab ka imiku jaoks magamisasendisse panna) või suviseid jalutuskärusid. Mõlemale eelpoolmainitule tuleks siiski imiku jaoks kaasa osta sangadega pehme kandekorv. Kandekorvil peaks olema kõva põhi, mis imiku selga toetab.

Ühekordsed rattad on ka jalutuskärudel eelistatumad. Vältima peaks plastmassist raamidega või siis paljude plastmassdetailidega jalutuskärusid. Need kriuksuvad ja nagisevad, peavad talvel külmaga halvasti vastu ja kuluvad kiiremini. Jalutuskärude suur eelis on muidugi odavam hind, kergem kaal ja suurem kompaktsus kokkupanemisel.

Ja lõpuks sõbralik soovitus

Minnes lapsevankrit või jalutuskäru ostma, lähtuge ennekõike enda soovidest ja võimalustest. Vahest võib enda tehtud valik olla ikkagi parem kui see mida sõbrad või müüja soovitavad.