Soovitusi imiku turvahälli soetajaile

Kõigepealt otsustage kas Te soovite turvahälli osta või rentida. Parimad firmad pakuvad mõlemat teenust.

Rent tuleb mõnevõrra odavam kui häll osta, kuid aeg on näidanud, et oma imikuga seotud isiklikke asju soovitakse ikkagi rohkem osta kui juba kasutatud asju laenutada. Pealegi pakuvad paljud firmad peale hälli ostu hilisemaid hinnasoodustusi.

Ostes imiku turvahälli, valige selline, mis kestab kaua. Vanemad mudelid on kuni 9 kg lastele – need jäävad kiiresti talveriietes olevatele imikutele kitsaks. Uuemad mudelid on kuni 13 kg kaaluvatele lastele. Nendes on seljatoe osa pikem ja lapsel rohkem ruumi.

Ka häll ise peaks vähe kaaluma. Üks kergemaid on 2,1 kg kaaluv häll. Teistel toodetel on kaalu 2,8-3,5 kg.

Turvahäll ei ole mõeldud lapse kandmiseks käe otsas terve päev. Paratamatult kasvab laps iga päevaga ja muutub raskemaks. Sang on mõeldud vaid hälli autosse ja sealt välja tõstmiseks ning lühemaajaliseks transpordiks (minnes arsti juurde või külla).

Ostes hälli, küsige ka sinna juurde kuuluvat lisavarustust – päikesevari, unetugi, jalakate. Osadel toodetel on mõned neist juba algselt kaasas.

Ja kõige tähtsam: 

Turvahäll ei ole moeasi, see on turvavarustus. Ärge pange hälli lahtiselt autosse või endale sülle. Kinnitage see nõuetekohaselt – ainult siis saab see toode Teile ja Teie lapsele kasulik olla.