Rosin – üks kasulik näputoit

Raisins_01

Artikli autor: www.lastetoit.ee

Lapsed armastavad snäkke, seda teab iga lapsevanem väga hästi. Olgu see leivakäär, porgand, õunatükk või rosin – kõik, mida saab ise käes hoida ja iseseisvalt suhu panna, maitseb imehästi. Nii need väikelapsed õpivadki läbi oma sõrmede ja maitsemeelte maailma tundma. Meie, lapsevanemate ülesanne on jälgida, et need snäkid oleksid võimalikult tervislikud ja toitvad.

Üks asendamatu liige tervislike kuivatatud puuviljade kategoorias on kuivatatud viinamari ehk rosin. Rosinaid kasutatakse väga laialdaselt – nt eri kultuurides toidu valmistamisel, suupistena, see annab palju energiat, on kiire süsivesik ja sobib ideaalselt kommi asemel.

Seda, et rosinad just lastele väga meeldivad, kinnitas ka Eesti suurima lastetoitude e-poe www.lastetoit.ee ostukorvide analüüs ning lastevanemate tagasiside näputoitudele. Inglismaa populaarse lastetoidubrändi Goodies orgaanilised California rosinaid on nimetatud täiuslikuks näputoiduks, kus mängivad suurt rolli nii pakend kui maitse. Pisike rosinapakike arendab väikelapse peenmotoorikat ja hoiab tegevuses. Orgaaniliselt kasvatatud ja rootsudest puhastatud rosinad on täpselt paraja suurusega väikeste näppude vahele.

Kõigele muule heale lisaks, on rosinal ka palju tervisele kasulikke omadusi. Näiteks leevendab kõhukinnisust, palavikku, omab positiivset mõju silmadele, hammastele ning luudele. On kõrge raua sisaldusega ja sisaldab märkimisväärset kogust A-vitamiini ning beetakaroteeni.

Rosinad on valminud viinamarjade kuivatamisel, kas päikese käes või kuivatites, mis muudab viinamarja, kas kuldseks, roheliseks või mustaks kalliskiviks. Tegelikult, kui võtta kokku toiteväärtus ja kasulikkus tervisele, on “kalliskivi” üsna täpne nimetus.

Kui soovid rohkem infot Goodies orgaaniliste California rosinate kohta, siis leiad selle www.lastetoit.ee lehelt.