Kuidas kirjutada “võidu-CV”

Arikkel pärineb: GoWorkaBit

http://blog.goworkabit.com/est/kuidas-kirjutada-voidu-cv/

paberimajandusOmades aastatepikkust kogemust värbajana, tean, et CV puhul on ilu vaataja silmades. Ei ole kindlasti ühte kindlat head vormi ja retsepti, sest kõik oleneb sellest, kuhu sa kandideerid ja kes sinu CV-d hindab. Aga mul on mõned lihtsad soovitused, mis abiks võiks olla.

Kui roll, kuhu kandideerid, eeldab väga suurt loovust, head stiilitunnet ja kirjutusoskust, siis soovitan seda kõike kasutada ka CV-s. Netist leitud templiidile pikas igavas vormis kogemuse kirja panemine sel juhul hästi ei tööta.

Kui aga tegemist töökohaga, kus traditsioonilised dokumendivormistamise oskused on vajalikud ja etikett ning raamides püsimine tähtis, siis ei tasu saata teele liiga kunstiliselt kujundatud infograafikut. Video CV on hea mõte, kui see on tehtud hästi. Aga sel teemal juba peagi eraldi postituses.

Seega soovitus nr 1- vali CV vormistus vastavalt ametikoha nõuetele, kuhu kandideerid.

Soovitus nr 2- uuri välja, kes Sinu CV-d hindab ja värbamisprotsessis otsuseid teeb.

Ja kirjuta talle arusaadavas keeles. Uuringud näitavad, et värbajad kulutavad esmalt sinu CV peale 6 sekundit. See on aeg, mille jooksul peab tekkima huvi Sinu vastu. Värbajad on kõigest inimesed ja neil on kiire.

Palun, palun, palun tee endale e-maili aadress, mis sisaldab sinu nime.

Kiisumiisu@hot.ee on kindlasti esimene asi, mille põhjal Su CV võib rännata “ei” kuhja. Ole igapäevaelus kasvõi Hotbabewithbigboobs@hot.ee, aga kandideerimiseks kasuta korrektset e-maili aadressi. Igal värbajal on ilmselt teatud asi, mis tekitab kohe kolm küsimärki ??? – kohatud mailiaadressid on kindlasti üks minu omadest.

Kõige olulisem osa CV-s on relevantne töökogemus. Ja siinkohal mõtlen igasugust kogemust, mis näitab, et Sul on olemas omadused ja võimed pakutava töö tegemiseks. See võib olla vabatahtlik töö, see võib olla töö hoopis teises valdkonnas või lihtsalt projektid või tegevused, millega Sa seni tegelenud oled. Pane nad kirja nii, et lugeja näeb, kuidas Su senine kogemus teeb Sinust hea kandidaadi sellele kohale kuhu sa kandideerid. Ja lühidalt ning konkreetselt. Pea meeles, 6 sekundit.

Soovitus nr 3. Väldi tühje lauseid.

Kõik teised kandidaadid on samuti kohusetundlikud, motiveeritud, head suhtlejad ja töökad pealekauba. Keegi pole mulle seni saatnud CV-d, kus oleks kirjas, et tegu on laisa ja lohaka lontrusega.

Kas lisada pilt? Jah, kui see on pilt, mis tegelikult ka iseloomustab Sind. Võib küll olla mustvalge ja stiliseeritud, kui see just sinu moodi on. Ja ausalt öeldes, kui sa arvad, et saunas sõpradega tehtud peopilt on just see õige….siis lisa julgesti ka see. Teed värbaja töö tunduvalt lihtsamaks.

Ma isiklikult arvan, et traditsiooniline CV koostamine ja saatmine sureb lähiaastatel üldse välja ja info iga huvilise kohta laekub varsti hoopis ühest suurest pilvest, aga see on juba järgmise postituse teema.

Seniks toredaid töökogemusi!