Kuidas end raseduse ajal hästi ja kaunina tunda?

Lapseootel naine äratab tähelepanu. Teda vaadatakse imetluse, heldimuse ja isegi kadedusega. Teda kindlasti märgatakse!

Ja loomulikult tahab iga naine end selles suurenenud tähelepanu tingimustes kaunina tunda.

Naine o­n kaunis, kui ta o­n õnnelik ja terve, aga lisaks sellele vajame me naised tuhandet pisiasja, et endaga rahul olla.

Nahk

Lisandunud hormoonid muudavad näonaha nooremaks. Kortsukesed kaovad ja naha pinge paraneb.

Sageli muutub ka naha tüüp – nii kuivast rasuseks, kui vastupidi. Võib olla nii, et sinu lemmikkreem ei sobi enam ja tuleb osta uus.

Raseduse ajal kasutatavad kosmeetikatooted, eriti need, mida kasutatakse sageli ja suuremas koguses, peaks olema võimalikult lõhnavabad ja naturaalse koostisega (hüpoallergiline), sest aroomiained imenduvad oma ülipeene struktuuri tõttu otse vereringesse ja jõuavad ka looteni.

Kui näonahk muutub raseduse ajal tavaliselt paremuse suunas, siis nahk kätel, jalgadel ja paisuval kõhul kipub olema kuiv ja vajab pea kõigil rasedatel niisutamist ja toitmist. Kasuta puhast taimeõli, vali tooted spetsiaalselt rasedatele mõeldud sarjast või allergikutele mõeldud apteegikosmeetika hulgast.

Kui sind kimbutab akne, pöördu kosmeetiku poole. Põhjus võib olla hormonaalne. Sel juhul püsib probleem sageli kogu raseduse vältel. Mõnikord võib olla hoopis äkki vohama hakanud pärmseen vinnide põhjuseks.

Naha puhtuse eest hoolitse nii, nagu oled harjunud. Ka dušigeeli juures o­n tagasihoidlik lõhn oluline. Tselluliidikreeme ei soovitata raseduse ajal kasutada.

Dekoratiivkosmeetika – huulepulgad, puudrid, ripsmetušid o­n kõik lubatud. Nende imendumine naha pinnalt o­n peaaegu olematu ja seetõttu ei ole ka nende kasutamisel mingeid piiranguid.

Päevitunud nahk o­n terve ja kauni jumega. Päevitamisel kasuta kindlasti kaitsevahendeid. Väldi põletuse tekkimist. Tervislikum o­n päevitada liikudes. Kui sulle meeldib end rannaliival “praadida” tuleks kõht katta naturaalsest materjalist rätikuga. Eelista päikest solaariumile, kuigi ka solaarium ei ole keelatud. Mõõdukus o­n kogu päevitamise juures võtmesõnaks!

Enam, kui kosmeetikast, sõltub naha ilu sellest, mida sööd. Kui toit o­n vitamiinide ja mineraaliderikas ja sisaldab kõiki vajalikke toitaineid, särab sinu tervis ka väljapoole, muutes sind kauniks.

Ärge unustage veejoomist. Kogu sinu organism, aga eriti nahk vajab vett. Rasedus ei ole põhjus veejoomise piiramiseks!

Juuksed ja küüned

Muutuvad raseduse ajal tugevamaks ja kasvavad kiiremini. Nii nagu näonahk, võivad ka juuksed mõnikord raseduse ajal muutuda rasusemaks. Eks siis tuleb šampoonid-palsamid sobivate vastu välja vahetada.

Üsna teada o­n asjaolu, et rasedal ei ole mõtet teha lokke, need ei jää sisse. Kui värvid juukseid, siis eelista pigmentvärve püsivärvile.

Lakk ja geeljuustele ja küünte lakkimine ei mõjuta rasedust.

Hoolitse hästi oma jalgade eest!

Jalgadele langeb raseduse ajal üha suurenev koormus. Vannita ja kreemita jalgu iga päev. Võimaluse korral käi kord kuus pediküüris!

Raseduse ajal peaks kindlasti leidma aega hambaarsti külastada

Raseduse ajal kompenseerib haigekassa osaliselt hambaravi kulutused.

Mine hambaarstile raseduse alguses, sest raseduse lõpus o­n raske püsida poolamavas asendis, mis o­n vajalik hammaste parandamiseks. Terved hambad ja kaunis naeratus o­n ühtaegu nii tervise, kui ilu alus.