Rasedustest positiivne peale raseduse katkemist / katkestamist

Küsimusele vastas: Maret Voites, ämmaemand

Küsimus

Küsimus selline, et kui kaua pärast emakavälist rasedust rasedustest positiivset tulemust näitab? Hetkel 3 nädalat operatsioonist möödas ning test on positiivne.

Vastus

Soovid teada kui kaua pärast emakavälist rasedust test positiivset tulemust näitab. Ütled, et operatsioon oli 3 nädalat tagasi ning test näitab positiivset tulemust. Jah, rasedushormoon hCG ehk koorionkonadotropiini tase püsib naise kehas peale emakavälist rasedust või üldse raseduse katkemist/aborti veel mõnda aega. Samal ajal tase pidevalt langeb. See toimub naistel mõnevõrra erinevalt. Mõnel kiiremini, mõnel aeglasemalt. Palju sõltub raseduse suurusest katkemise/katkestamise ajal, ning sellest, kas rasedus katkes ise või on rasedus katkestatud (sinu puhul siis oli veel lisafaktor emakaväline rasedus ning selle lõpetamine operatsiooni teel).

Raseduse iseenesliku katkemise järgselt saavutab b-hCG normaalse taseme 9-35 (19) päevaga, indutseeritud abordil aga 16-60 (30) päevaga. Muretsemiseks ei ole praegu põhjust, anna oma kehale praegu rahulikult aega taastuda ning jälgi oma keha järgmiste kaebuste osas: kehatemperatuur üle 38,5 kraadi, süvenev alakõhuvalu, suurenev verejooks. Nende esinemisel tuleks pöörduda NN valvearstile. Usun, et naistearst kutsus Su mõne aja pärast uuesti ka kontrolli, siis saad oma naistearstilt veel üle küsida millal on keha uuesti valmis raseduseks ning kas ja kuidas peaksid seniajani rasedusest hoiduma.

Viimati lisatud

Vaakumsünnitus Lootevete avamine ehk amniotoomia Kumb on ohutum kas vaakumsünnitus või keisrilõige? Alkoholi tarbimine raseduse alguses Narkootikumide tarbimine raseduse alguses
Kas said sellest vastusest abi?
1 Tärn2 Tärni3 Tärni4 Tärni5 Tärni (150 tärni, keskmine: 4,09/ 5)
Laadin...