Raseduse katkestamine – hügieen ja järgmine menstruatsioon

Küsimusele vastas: Ingrid Kaoküla, ämmaemand

Küsimus

Selline küsimus, et millal peaksid uuesti hakkama päevad peale puhastust. Peetumine oli siis 6. rasedusnädala pealt ja puhastus toimub esmaspäeval. Kas pean puhastuse päevast edasi lugema 28 päeva, ehk oma tsükli pikkuse või hakkavad päevad teatud aja jooksul.

Vastus

Puhastus ei ole menstruatsioon. Keha valmistus rasedust kandma ja hormonaalse rütmi taastumine võib võtta aega isegi kuni 8 nädalat. Vereeritus võib esineda 2 nädala jooksul pärast aborti (see pole menstruatsioon). Sel perioodil pole soovitatav kondoomita seksuaalelu, tupetampoonide kasutamine, ujumine ja vannis käimine, et vältida põletiku sattumist suguteedesse. Enamasti algab esimene menstruatsioon 4-6 nädala pärast. Esimene ovulatsioon toimub 2 nädalat enne esimest veritsust, seega tuleks mõelda ka rasedusest hoidumisele, et anda organismile vajalik aeg taastumiseks. Kui teil ei ole varem olnud probleeme menstruatsioonitsükli regulaarsusega, siis tavaliselt taastub tsükkel kiiresti. Kui tsükkel oli 28-päevane, sest kasutasite enne rasestumist hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid või oli tsükkel ebaregulaarne, siis on raske järgmise menstruatsiooni algust ennustada. Aeg, mis kulub rasedusest katkemise järgsele taastumisele, on iga juhtumi korral erinev. Enamikel juhtudel võib järgmist rasedust planeerida 3-4 kuu möödudes, siiski on soovitav nõu pidada naistearsti või ämmaemandaga.

Viimati lisatud

Vaakumsünnitus Lootevete avamine ehk amniotoomia Kumb on ohutum kas vaakumsünnitus või keisrilõige? Alkoholi tarbimine raseduse alguses Narkootikumide tarbimine raseduse alguses
Kas said sellest vastusest abi?
1 Tärn2 Tärni3 Tärni4 Tärni5 Tärni (146 tärni, keskmine: 4,10/ 5)
Laadin...