Määrimine peale aborti

Küsimusele vastas:  Marit Tükk, ämmaemand

Küsimus

Tahaksin teada, kas peaksin muretsema või mitte. Täna sai siis täpselt 8 nädalat mööda abordist, kuid tuleb sellist pruunikat asja, mitte küll palju, kuid siiski. Tavaliselt peale päevi või siis, kui päevad hakkavad lõppema, tuleb mul ka sellist pruunikat asja umbes 2 päeva, nüüd on seda tulnud natuke vähem kui nädal. Kas peaksin muretsema? Ning kas see on normaalne, et ka päevad lõppevad nii, et tuleb sellist pruunikat asja umbes 2 päeva, mitte ei lõppe nii, et veritseb ja kõik.

Vastus

Veritsus ja määriv voolus, ka pruunikas, võib esineda kuni kuu peale aborti, mõnikord ka kauem. Võimali, et teie puhul on tegemist esimese menstruatsiooniga peale aborti ning see võib oma kestuselt ning veritsuse iseloomult/hulgalt erineda tavapärasest. Ka päevad võivad lõppeda pruunika määrimisega. Kui selline määrimine jääb kestma või kaasnevad ka muud kaebused, pöörduge naistearsti poole. Nii kirurgiline kui medikamentoosne abort on eriti hormonaalsüsteemile suur šokk, millest taastumine võtab aega.

Viimati lisatud

Vaakumsünnitus Lootevete avamine ehk amniotoomia Kumb on ohutum kas vaakumsünnitus või keisrilõige? Alkoholi tarbimine raseduse alguses Narkootikumide tarbimine raseduse alguses
Kas said sellest vastusest abi?
1 Tärn2 Tärni3 Tärni4 Tärni5 Tärni (146 tärni, keskmine: 4,10/ 5)
Laadin...