Kumb on ohutum kas vaakumsünnitus või keisrilõige?

Küsimusele vastas: Häli Viilukas, ämmaemand

Küsimus

Kumb on ohutum just lapse seisukohast, kas vaakum või keiser? Kui platsenta on kinnitunud eesseinale ja suhteliselt emakakaela lähedale, kas siis keisri puhul tehakse alati vertikaalne lõige?

Vastus

Nii lapse kui ka ema seisukohast on loomulik ja minimaalsete riskidega ise sünnitada. Platsenta madal asetsus ei ole keisrilõike näidustus. Emaka eesseina platsenta madala kinnituse korral, on oht lapseni jõudmiseks emaka sisselõike järgselt ka platsentat nn vigastada. Ohutum on ise sünnitamine, isegi, kui see peaks lõppema vaakumsünnitusega. Nii keisrilõikel kui ka vaakumsünnitusel on omad riskid, mis on arvestades Teie ja lapse heaolu viidud võimaliku miinimumini. Sünnitusabi on mõnikord ettearvamatu ja vajab kiireid otsuseid ning sekkumisi, eesmärgiga Teile ja Teie lapsele võimalikult parima pakkumine. Vaakumsünnitus tuleb kõne alla väljutusperioodis, kui lapse pea on laskunud ja tema sündimine on lapse heaolu arvesse võttes möödapääsmatu ja edasilükkamatu. Kui lapse pea on liiga kõrgel vaagnas, siis otsustatakse keisrilõike kasuks. Madala platsenta asetsuse korral vaadatakse ka ultraheliga raseduse lõpus platsenta asukoht üle, hinnatakse võimalikke riske ning vastavalt sellele valitakse ka sünnitamisviis. Vaakumsünnitust ette ei planeerita. Küll on see võimalik näidustuste olemasolul keisrilõike kasuks teha. Keisrilõiked tehakse meil üldjoontes ja enamuses nn ristilõikega – lõigatakse sümfüüsi kohalt bikiinipiirkonnast risti läbi kõhukatted ja lihased. Vajadusel kasutatakse ka vertikaallõiget.

Viimati lisatud

Vaakumsünnitus Lootevete avamine ehk amniotoomia Kumb on ohutum kas vaakumsünnitus või keisrilõige? Alkoholi tarbimine raseduse alguses Narkootikumide tarbimine raseduse alguses
Kas said sellest vastusest abi?
1 Tärn2 Tärni3 Tärni4 Tärni5 Tärni (146 tärni, keskmine: 4,10/ 5)
Laadin...