Narkootikumide tarbimine raseduse alguses

Küsimusele vastas: Ingrid Kaoküla, ämmaemand

Küsimus

Tülitan sellise murega: nimelt sain just teada, et olen juba 18. nädalat rase. Varem seda ise ei taibanud: menstruatsioon pole ära jäänud, ka iiveldust ega muud sellist pole tundnud. Siit küsimus: kas see, kui olen rohkem kui poole raseduse ajast tarvitanud narkootikume ja alkoholi, on piisav põhjus abordi tegemiseks? Nimelt olid eraelus natuke rasked ajad ja pidutsesin päris palju ning suitsetasin kanepit ja tarvitasin ka extacy’t. Sõltuvust ei tekkinud, juba umbes kuu aega olen puhas, käin tööl. Kuid tunnen siiski muret lapse tervise pärast. Ultraheli ei näidanud ühtegi väärarengut ega muud sellist. Minu günekoloog ei oska seisukohta võtta, lisaks on mul ka tervisega muid hädasid, pidevat peavalu ning seljavalusid ei osanud ma varem rasedusega seostada.

Vastus

Nii suure raseduse puhul, nagu Teil, tuleks kõne alla vaid raseduse katkestamine meditsiinilistel näidustustel. Alkoholi ja narkootikumide kasutamine raseduse esimestel kuudel ei ole sellised põhjuseks, mis oleks raseduse katkestamise näidustuseks 18. rasedusnädalal. Meditsiinilistel näidustustel saab rasedust katkestada 21. rasedusnädalani vaid siis, kui rasedus ohustab raseda elu ja tervist või lootel esineb tõestatult (ultraheli leid või lootevee uuring) väärareng. Kui arst ei näinud normist kõrvalekaldeid võib loota, et loode on terve ja areneb normaalselt. Olete tubli, et olete suutnud puhtana püsida ja käite tööl!

Keegi ei saa kindlalt väita, et Teie lapsega on kõik korras. Aga seda põhjusel, et kunagi ja keegi ei saa. Ka siis mitte, kui ema on täiesti terve ja karske. Rasedusega on alati seotud teatud terviseriskid.

Viimati lisatud

Vaakumsünnitus Lootevete avamine ehk amniotoomia Kumb on ohutum kas vaakumsünnitus või keisrilõige? Alkoholi tarbimine raseduse alguses Narkootikumide tarbimine raseduse alguses
Kas said sellest vastusest abi?
1 Tärn2 Tärni3 Tärni4 Tärni5 Tärni (146 tärni, keskmine: 4,10/ 5)
Laadin...