Juhtmeta beebimonitoride varjatud ohud

http://www.minulaps.ee/tervislik-elu/juhtmeta-beebimonitoride-varjatud-ohud

ID-100189177Tänapäeva maailmas areneb tehnoloogia meeletu kiirusega. Tehnoloogilised “vidinad” teevad elu mugavamaks, paindlikumaks ja lihtsamaks. Kõikide positiivsete aspektide juures on ka varjatud negatiivseid külgi, millest tasub olla teadlik. Näiteks on uuemad uuringud näidanud, et juhtmeta beebimonitorid lapse pea läheduses on sama kahjulikud kui mobiiltelefonid.

Elektromagnetvälja (EMV) kiirgus on tervisele kahjulik. Seda on tõestanud laialdased uuringud ja eriti ohustatud on väikelapsed, kuna nende keha on alles arenemisfaasis. Väga palju räägitakse sellest, et mobiiltelefonid on lastele kahjulikud ja neid tuleks vältida. Selle taustal on vähem kirjutatud aga juhtmeta beebimonitoride mõjust.

Beebimonitorid on lastevanemate seas juba ammu kasutusel, kuid viimase aja tehnoloogia arenguga on turule tulnud järjest enam juhtmeta monitore. Juhtmeta monitorid on tervisele sama kahjulikud kui mobiiltelefonid oma EMV kiirguse tõttu. Kõige halvem on see, et beebimonitore kasutatakse lapse vahetus läheduses oluliselt pikemat aega kui mobiiltelefone. Sageli pannakse monitorid beebile vankri- või voodipeatsisse kuni lapse ärkamiseni (paljudel juhtudel lausa tundideks).

On tõendatud, et kui juhtmeta monitor on lapsele lähemal kui 1 m on see võrreldav mobiilimasti kiirgusega 150 m kaugusel. Hoides monitori toas lapsest kõige kaugemas kohas, parandab mõnevõrra olukorda, kuid kiirgus sellega päris ära ei kao.

Kiirgus on veelgi suurem monitoride puhul, mis võimaldavad lapsega suhtlemist.

Lahendus

  • Ära kasuta monitore ning püüa leida mõni muu alternatiiv (nt lapsevoodi tõstmine endale lähemale);
  • Kasuta analoog monitori (mitte digitaalset), mille sagedus on 35-50 MHz;
  • Osadel digitaalsetel monitoridel on võimalik keerata kiirgustugevust madalamaks – kui see on võimalik, tee seda;
  • Hoia monitori lapsest nii kaugel kui võimalik.

Allikas: www.naturalnews.com/047274_baby_monitors_electromagnetic_fields_radiation.html