Inhalaator – hea abimees külmetushaiguse ning allergia vastu

Inhalaatorit oleme harjunud kasutama siis, kui on nohu, köha, larüngiit, kopsupõletik, bronhiit või põskkoopapõletik. Aga inhalaator aitab ka siis, kui sind vaevab allergiast põhjustatud köha või nohu.

Saabuv suvi tähendab allergikutele sageli pikka ja üsna vaevalist võitlust vesise nohu, kurku kraapiva köha või punetavate silmadega. Kuna iga allergiku tundlikkus allergeenidele on erinev, pole sageli võimalik ilma retsepti- või käsimüügiravimiteta hakkama saada. Kuid isegi intensiivsema allergiahooaja aitab üks asjalik inhalaator kergemini üle elada.

Kui inimest vaevab köha või nohu, siis muutuvad hingamisteed kuivaks. Nohu puhul kipub nii laps kui täiskasvanu hingama läbi suu, mistõttu kuivavad limaskestad veelgi rohkem. Kuna inhalaatoris muudetakse veeauru osakesed hästi väikeseks, jõuavad need sügavale hingamisteedesse. Auru toimel limaskestade turse väheneb, sekreet veeldub ja seda on kergem välja köhida või nuusata.

Inhalaator on kõrvaltoimetevaba ja sobib nii imikule kui täiskasvanule.

Kui tarvitate ravimeid, peavad need läbima seedeelundkonda, maksa ja neere. Inhalaatori toime aga on paikne, ei kurna muid organeid ja ka toime on kiirem. Enamasti kasutatakse inhalaatorites 0,9% naatriumkloriidi lahust (NaCl) ehk nn füsioloogilist lahust, millele võib lisada arsti poolt soovitatud ravimit. Kui inhalaator on täidetud füsioloogilise lahusega, siis on selle kasutamine kõrvaltoimetevaba ja üledoseerimise ohtu ei eksisteeri. Seda võib kasutada ka imikutel alates esimesest elukuust ning päeva jooksul kasvõi mitmeid kordi. Kuna inhalaator vähendab ärritust, paraneb ka enesetunne ning allergiaperioodi on kergem taluda.

Ühte ja sama inhalaatorit saab kasutada nii laps kui täiskasvanu, vahetada tuleb lihtsalt inhalaatoriga kaasas olevat maski. Klientide lemmik – KIWI inhalaator on pea ainuke, millele on võimalik juurde tellida ka imikute mask (ehk XS-suuruses mask), mis sobib alates esimesest elukuust. Sobiva suurusega mask on väikeste laste puhul oluline seetõttu, et hoides inhalaatorit lihtsalt lapse näo ees, ei  jõua lapse hingamisteedesse piisaval määral ja piisava intensiivsusega auru ja selle toime pole nii tõhus.

Väikest inhalaatorit on allergiahooajal mugav kaasas kanda.

Viimase aasta-kahe jooksul on kõige populaarsemaks muutunud uusimal tehnoloogial põhinevad inhalaatorid – võrktehnoloogiaga inhalaatorid. Võrktehnoloogia puhul tekib veeaur, kui üliväikeste ja ülitihedalt paiknevate aukudega võrk vibreerib ja vesi (või ravimid) tulevad imepeenikeste tilkadena läbi selle. Võrkinhalaatorite eeliseks on auruosakeste väga ühtlane suurus ning seetõttu jaotub ka aurus olev ravim ühtlasemalt. Võrktehnoloogiaga inhalaatorid on enamasti patareitoitel, mis teeb nende kasutamise äärmiselt mugavaks ka reisil või lasteaias. Loomulikult tähendab “juhtmevabadus” ka seda, et seadet saad mugavalt kasutada diivanil või voodis. KIWI võrktehnoloogiaga inhalaatoril, mis on vist küll Eestis emade ja laste lemmikinhalaator, on lisaks kaasas ka vooluadapter. Kuna näiteks KIWI või Omron MicroAir U100 on väga väikesed, kerged ning hääletud, on neid ka mugav pista reisikotti. Erinevates piirkondades on allergikute jaoks erinevad „allergiaohtlikud“ perioodid, nii et inhalaator kohvris on nagu lisakindlustus  – alati käepärast, kui seda peaks vaja minema.

Inhalaatorit soovitavad allergiast tingitud vaevuste leevendamiseks kasutada ka allergoloogid. Esimese võrktehnoloogiaga inhalaatorina Eestis sai KIWI inhalaator õiguse kanda märki „Eesti Allergialiit tunnustab!“

Suur valik inhalaatoreid on müügil Tervisetestid.ee e-poes www.tervisetestid.ee. Kui sa pole kindel, millist mudelit valida, konsulteeri julgelt meie eksperdiga.

 

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.