Imetamine avalikus kohas

http://www.womenshealth.gov/breastfeeding/breastfeeding-in-public/index.html

Paljud naised on öelnud, et tunnevad end ebamugavalt kui imetavad avalikus kohas, isegi kui nad teevad seda diskreetselt. Siinkohal on oluline meelde tuletada, et sa toidad oma beebit. Sa ei tee midagi sobimatut! Ja isegi kui see tundub tabuna mõningates kohtades, on sellekohane teadlikkus tõusmas, et värskeid emasid on vaja imetamise puhul toetada.

Riigiti on loodud erinevaid seadusi, mis kaitsevad imetavaid emasid. Need seadused põhinevad erinevate erialaseltside ning organisatsioonide (laste- ning naistearstid, UNICEF, WHO jt.) arusaamal, et imetamine on nii ema kui ka imiku tervise osas  parim valik.

Ent isegi, kui imetamise kasulikkuse osas on teadlikkus pidevalt tõusuteel, võid sa leida, et avalikus kohas on raske imetada. Siiski on oluline endasse ning oma valikutesse uskuda. Sisenda endale, et sa õnnestud ning näita välja oma enesekindlust!

Mõningad näpunäited avaliku imetamise osas:

  • Kanna riideid, millel on lihtne ligipääs rindadele, näiteks pluusid-särgid, mida saab tõmmata üles või nööpida lahti.
  • Kasuta spetsiaalset imetamistekikest või salli ümber oma õlgade. Samas on beebisid, kellele see ei meeldi, seega tuleb sul tegutseda vastavalt sellele, mis su beebile meeldib.
  • Imeta oma last kandelinas. Kandelinad või teised beebikandmisvahendid on eriti kasulikud reisimisel – nii on lihtsam hoida beebi rahulikuna ning enda lähedal.
  • Imetamiseks mine naiste riietusruumi või tualettruumi. Paljudes kohtades oma olemas spetsiaalsed ema-lapse toad.
  • Harjuta eelnevalt kodus veendumaks, et paljastad nii palju kui sulle tundub mugav.

Veel on abiks, kui toidad oma beebit juba enne, kui ta muutub rahutuks. Nii on sul aega leida hea koht ning võtta toitmiseks sisse mugav asend. Aja jooksul õpid sa tundma oma beebi tühja kõhu märke. Samuti võid oma mugavust suurendada, kui sihtkohta jõudes vaatad hea imetamiskoha varakult välja.

Kui keegi kritiseerib sinu imetamist avalikus kohas, siis soovitab rahvusvaheline imetamisorganisatsioon La Leche League erinevaid vastusevariante:

  1. Ignoreeri kommentaari või vaheta teemat.
  2. Jaga teisele, kiritseerivale inimesele imetamisalast informatsiooni.
  3. Et õhkkonda kergemaks muuta, heida olukorra või iseenda üle nalja.
  4. Näita, et sa aktsepteerid teise inimese vaatenurka – küsi rohkem küsimusi, samas tema väitega otseselt nõustumata või kriitikale vastamata.
  5. Ole empaatiline – näita, et sa mõistad teise inimese tundeid ja põhjuseid.

Eelkõige on tähtis meelde jätta, et sa rahuldad oma beebi vajadusi. Ei ole võimalik kogu aeg kodus püsida ning sa võid tunda end vabalt, toites oma beebit ka kodust väljas olles. Sa peaksid olema uhke oma pühendumise üle! Lisaks, vältides pudeleid ja kunstpiima tähendab vähem tarvikuid, mida kaasa võtta!