Humoorikas ülevaade kooselust kahe aastasega

13fdf45153a7580f31f9b112edb01e27

Allikas: Internet

Üks maja võib olla soliidselt ehitatud ja täiesti õhukindel, sellegipoolest võib seal tornaado möllata! Tegelikult tuleb seda ette seda igas elamises kus kasvab üks kahe-aastane laps. Mõningad räägivad “kohutavast kahe-aasta kriisist” kui “eel-puberteedist”. Vajalik etapp, et laps õpiks
nii end tundma ja ütlema ei. Ja sageli saab ta sellega liigagi hästi 
hakkama.  Me küsime eneselt vahel kuidas suudavad armsad kahesed oma vanemad nii kaugele viia, et need päris tihti tunnevad, et kohe-kohe on nad võimelised kardinaid pidi üles ronima. Allpool väike sõnastik nende lemmik-kriisidest:

Ei- kriis

Sellest kriisist saab siis alguse kõik edaspidi tulev! Laps alustab ütlemisega “ei”, lisab mõned variandid. Ei vannile! Ei õhtusöögile! Ei kätepesemisel! Ei magaminemisele! Võib ka lisada midagi, lubatud on jalahoobid, käelöögid, piruetid, vibuks viskamised, sillad, ühesõnaga kõik võimalik, et pääseda vanemate kontrolli alt. See kriis aitab hästi kaotada vanemate kallist aega ja muuta üks 30 sekundit võttev toiming pool tundi võtvaks romaaniks.

Hollywoodi kriis

Täismäng. Kohutav kahene loobib end maha, üdini õnnetuna, talumatust valust kõver et üldse söandati talle keelata küpsist või tükki šokolaadi enne õhtusööki. Hoolimata tema üliheast näitlejaandest, tihtilugu ja väga sageli vanemad ei jää (millegipärast) uskuma lapse ahastust.

Pehme kriis

Väga hea ja tõhus meetod eriti juhuks kui vanemad kiirustavad või tahavad oma kohutavat kahest riietuda. Trikk seisneb selles, et lapsukesel tuleb end muuta end sama
vedelaks kui kartulipuder: võimatu teda püsti hoida!

Kinnisidee kriis

Algus võib seisneda mingis tegevuses, lauses või mõnes muus süütus küsimuses, millest lapseke mitte mingil tingimisel ei suuda loobuda. See ei rajane tegelikult üldse halbadel kavatsustel, aga kui ta seda on korranud 412 korda siis võib juba näha tulemust näiteks meeleheitliku vanema näol. Lapsevanem võib vahepeal üritada kavalate riugaste abil ennast päästa, et lapsukest eksiteele ajada ja üritada lapsele muud tegevust otsida, aga see on kaotatud aeg. Harilikult see kriis lõppeb mõne muu, juhuslikult leitud kriisiga.

Kriis minule ja otsekohe

Olles liige “hirmaste kaheste klubis” on lapsukesel õigus nõuda, et kõik oleks tehtud ja täide viidud täpselt sel hektel kui meie seda soovime. Ei ole vähimatki vajadust jagada oma mänguasju teistega, rääkimata televiisorist vanematega. Ei ole vajadust soovida, et lapsuke oleks kannatlik kui ta midagi tahab. Igasugune reeglirikkumine selle seaduse vastu annab maimukesele loa kisada kõvasti ja valjult, et väljendada oma pahameelt.

Väike mässaja

Hea ja järgiproovitud meetod mis seisneb selles, et vabatahtlikult teha kõike seda mis pole lubatud, et jälgida vanemate reaktsiooni. Sellised reeglid nagu näiteks: ei tohi lüüa, ei tohi hammustada, ei tohi joonistada seina peale, ei tohi vannisisu kallata vannitoa põrandale, jne. on tõeliselt head et neist üle astuda. Eriti hästi mõjub veel samal ajal vanematele silmavaatamine võluvaima naeratuse saatel. Efekt garanteeritud!

Kriiskav kuju

Seisneb selles, et tuleb seista liikumatult, käed keha vastas, silmad kinni ja nutta kriiskavalt nii kõvasti kui võimalik niikaua kuni midagi juhtub. Kõige tähtsam on keskendumine: vanematele tuleb jätta mulje, et mängus on elu.

Avalik häbi

See nipp on sama vana kui maailm: kasutada ära avalikkust, teisi inimesi, et kümnekordistada kriisi. Hea koht selle harjutamiseks on kaubanduskeskus. Samamoodi võib mängida väikest kuradikest külaskäikude ajal või juhtida tähelepanu oma halvale käitumisele perekondliku koosolemise ajal. Eesmärk on näidata vanemaid kui absoluutselt vastutustundetuid kodanikke.

Näljastreik

Söögiajal, juhtnöörid kindlad: keelduda söögist või nõuda näiteks midagi muud (soovitavalt magusat või midagi sellist mida kapis ei ole).
Lõbustuseks: väga naljakas on näha vanemate nägu hetkel kui me keeldume söömast seda mis nende arust on meie lemmiktoit.

 

Ja lõpuks, see on seesama hirmus kahene, kes vaatab oma vanemaid ja on kindlas veendumuses et see “hirmus kaks” on hoopis nemad kaks seal.

 

Artikkel pärineb: kodusedlood.blogspot.com