Erivajadustega lapse imetamine

Laps, kes sünnib teistsugusena (haigena või väärarenguga) vajab imetamise eeliseid veelgi enam kui tavaline imik. Erilise tähtsusega on nüüd stimulatsioon, tähelepanu ja toetamine, mis alati kaasneb imetamisega. Emal on lohutav teada, et rinnapiim annab ka tema erilisele lapsele parima võimaliku aluse arenguks.

Down`i sündroom

Sellisele lapsele on määrava tähtsusega armastava koduse õhkkonna tugev toetus. Tema võimed saavad parima avaldumisvõimaluse, kui suhe lapse ja ülejäänud pereliikmete vahel on aktiivne.
Down`i sündroomiga lapsed on vastuvõtlikumad infektsioonidele, seetõttu on rinnapiima immuunsusfaktorite tähtsus nendele eriti suur.
Esimestel elunädalatel on Down`i sündroomiga laps sageli unine ja nõrga imemisrefleksiga. Seetõttu on Teil kohe algusest peale vaja varuda kannatlikkust lapse imetamiseks. Andke lapsele aega õige imetamisvõtte, imemise ja neelamise õppimiseks. Esimestel päevadel peate võibolla pisut lisaks välja lüpsma, et rind oleks piisavalt stimuleeritud. Vaatamata võimalikele raskustele alguses, on igal juhul võimalik ka Teie lapse imetamine koos kõigi soodsate mõjudega nii lapse füüsilisele kui vaimsele arengule.
Lapse lihastoonusega on sagedasti probleeme, see tähendab, et vajate mitmeid massaažikuure ja võimlemist. Lapse arengule mõjub hästi temaga rääkimine ja korrapärane kokkupuutumine muusikaga.

Kodune õhkkond

Selline laps on tihti nagu perekonna päikesekiir – rõõmsameelne ja heatahtlik peegeldades tagasi kogu armastuse, mida ta kogeb. Erivajadustega lapsed on võimelised andma nii palju, kui nad ise on saanud. Selline laps õpetab kõigile ümbruskonnas, et heatahtlikkus, armastus ja leppimine on võimalikud ja vajalikud meile kõigile.
On raske alahinnata abikaasa positiivset suhtumist. Koos saate kergemini üle kõigist raskustest, mida erivajadusega lapsevanematel on rohkem nii materiaalses kui vaimses mõttes. Kuigi sündroomi on väga kaua uuritud, pole teada, miks on 1% Maa elanikkonnast Down`i sündroomiga. Niisiis – kumbki lapsevanemast ei ole toimunus süüdi ja eneseurgitsused on alusetud. Leppimine olukorraga on see vundament, kust on hea oma eluga edasi minna!

Eestis tegutseb Down`i sündroomiga inimesi ühendav liit, mitmeid kordi on osaletud alternatiivsetel olümpiamängudel. Otsige üles lapsevanemad ja spetsialistid, kes on probleemiga kokku puutunud ning te ei tunne end oma olukorras enam nii eraldatuna, kui üksinda oma küsimustele vastuseid otsides!