Foorumid ›› Laps ›› Väikelaps ›› RE: Nn "laisa silma" sündroom
Nn "laisa silma" sündroom
Postitas: Kägu | 07/04/2012 14:37

Tere
Käisime just 5-aastaseks saanud lapsega esimest korda silmaarstil ja minu suureks ehmatuseks diagnoositi lapsel "laisk silm". Et peres kellelgi silmaprobleeme pole olnud, siis ei taibanud ka varem arstile minna. Lapsele kirjutati prillid +1 ja +4 ning tervet silma peab hakkama päevas vähemalt paar tundi kaetuna hoidma, et haige silm hakkaks rohkem tööd tegema. palun rääkige oma kogemustest, kelle lastel ka sama probleemiga tegemist on olnud - kas saite silmad lõpuks ka päris korda? Kas laps suudab sellise silma katmisega harjuda? jne

Postitas: Kägu | 07/04/2012 15:17

Just sellistel põhjuste pärast peabki 3-aastasena esmakordselt silmaarsti kontrolli minema. Ei loe laused stiilis "aga suguvõsas kellelgi ju silmadega probleeme pole olnud."

Tsiteeri Vasta Muuda Kustuta LaidaKiida|Hinne: 21.25%
Postitas: Kägu | 07/04/2012 16:07

ma tean, et minul on tänu sellisele ravile nüüd laisk silm:) Kui väike olin, olin kõõrdsilmne, seda siis raviti muuhulgas sellega, et üks silm oli kinni. Nüüd siis see kinnine silm on laisk ja tööd ei tee. Aga pole hullu, üks silm toimib suurepäraselt.

Postitas: Kägu | 07/04/2012 17:25

Kahju, et Sa 3.aastaste kontrolli vahele jätsid, kuid ära muretse, praegu ei pruugi ka hilja olla. Minu sõbranna lapsel pandi ka alles see diagnoos 5-aastaselt ning minu arvates oli see aeg umbes natuke rohkem kui 6 kuud, kus ta pidi silma kinni katma ning siis said juba laisa silma paremaks ning enam ei pidanud kinni katma, vaid tavalisi raviprille edasi kandma. Seega, loodan, et teil läheb ka sama kiiresti.

Postitas: Kägu | 07/04/2012 17:27

Minu tuttava lapsel on küll paari aastaga paari numbri võrra see laisk silm paremaks läinud, samuti on teine veidi välja kasvanud. kuid ta on tõesti tubli ka teeb nii nagu arst käskinud, vahele ei tohi jääda siis ei mõju, ikka igapäevaselt, siis suure tõenäosusega on poole aasta pärast juba parem.

Postitas: Kägu | 07/04/2012 18:32

Mul ühel tuttava lapsel oli ka nemad läksid arstile kohe kui märkasid ei jäänud ootama seda 3. eluaasatat, 2 aastaselt oli ta meie armas piraat üks silm kinni, aga kiirelt si asi korda neil õnneks.
Teisel tuttaval ka minu arust seesama probleem, silm sõidab pidevalt ära, ema ise ei märka ja oli kuri kui ütlesin, nüüd laps sai just 3 ju käis nüüd arstil siis ja ka prillid, kõrvalt mingikaitsemga vms.

Postitas: Kägu | 08/04/2012 11:36

Seda 3aastase kontrolli ei pruugi igaüks teadagi ja iga perearst ka meelde ei tuleta...

Meil avastati 5,5aastaselt, numbrid olid alguses u samad mis teil. Praegu on klappi kandnud pool aastat ja esimene kontroll näitas, et on koguni poole paremaks läinud. Klappi kannab päevas nii kaua kui vähegi jaksab, ma arvan, et 4-5 tundi vähemalt. On ka päevi, kui prillid kas meelega või kogemata täitsa ära unustame, aga püüame olla ikka järjepidevad.

Selgitasime lapsele asja kenasti ära, et tal on selline laiskvorstist silm, keda peab treenima, ja esimestel kuudel oli laps ikka ülitubli. Kena klapp ja enda valitud prillid, kiitmine ja kiitusnännid aitavad kindlasti kaasa. Pere, sõprade ja naabrite ringis, samuti lasteaias võiks teha eeltööd, et ei tehtaks nõmedaid kommentaare - inimesed ei ole sellise asjaga kokku puutunud, ei saa aru ja võivad lapse tuju tahtmatult rikkuda, aga on seda siis vaja. Ega ma isegi enne ei teadnud, MIKS mõni väike laps klapiga ringi käib. Mõtlesin, et mingi õnnetus on juhtunud vms. Õnneks laps ei oska veel märgata, et tänaval vahitakse ja nt mänguväljakul teised lapsed võõrastavad, nii et kui on lähedaste toetus, on üldjoontes kõik hästi.

Tsiteeri Vasta Muuda Kustuta LaidaKiida|Hinne: 25%
Postitas: putukas13 | 08/04/2012 16:54

kuna perekondlik soodumus suur, siis läksime lapsega silmaarstile 3selt.Oligi "laisk silm", nüüd prille kandnud varsti kaks aastat, plaastrit silma peal mõned kuud vähem. Algul kandis terve päeva, aega vähehaaval vähendatud ja progress olnud suurepärane. Arst plaastri ära jätmise osas ettevaatlik, sest kui liiga kiiresti "trenn" lõpetada, võib uuesti halvemaks minna. Anti lootust, et kooliks prillidest prii.
Meil harjus laps nii prillide kui plaastriga üllatavalt kiiresti ja oli ise selles osas väga kohusetundlik. Proovisime riidest klappe ka, aga kõige paremad on spetsiaalsed silmaplaastrid. Lasteaias mingit narrimist ega midagi muud sellist õnneks ka ei olnud, pigem kippusid täiskasvanud vahtima:)

Postitas: Kägu | 09/04/2012 08:48

Minu pojal diagnoositi see ka 5-aastaselt. Arsti sõnul on peamine, et enne kooli selle asja korda saaks. Sest koolis tuleb silmadele oluliselt suurem koormus peale ja siis on juba raske seda ravida. Meil sai asi aastaga korda. Aga ma ikka olin selle klapiga väga range ja järjekindel. Lasteaias oli terve hommikupooliku kaetud silmaga. Me ka alguses tegime sellise spets piraadi silmaklapi. Aga lõpuks oli ikkagi kõige mugavam spets plaaster. Kusjuures lasteaias polnud mitte mingit narrimist. Tänaval aeg-ajalt nägin täiskasvanute kõõrdpilke, aga laps ise harjus selle silmakatmisega väga valutult ja kiiresti.

Postitas: nele19 | 27/05/2012 10:57

Minu lapsel on ka silm nö laisksilm. meie käisime 1x arsti juures,siis kui laps oli 6.k ja nüüd käime aastas u 6x kontrollis. Laps leppis õnneks kohe silmaplaastriga ja peame nüüd peal hoidma iga päev 2 ja pool tundi. Ja võibolla tehakse ka op enne kui kooli läheb. Ja plaastreid ostame Semetronist sest seal on ühe plaastri hind u vanas rahas 3kr/tk. Ja apteegis on u 10kr/tk. See on ikka väga suur hinnavahe. Aga kunagi tahaks hakata kasutama seda piraat klappi.

Foorumid ›› Laps ›› Väikelaps ›› RE: Nn "laisa silma" sündroom

Vasta teemale