Pärnu Haigla beebi- ja mängukool

BEEBI- JA MÄNGUKOOL

Beebi- ja mängukooli ootame lapsi vanuses 2 kuud-2 aastat koos lapsevanemaga.

Vanusegrupid: 2 – 6 kuud,6 – 12 kuud, 1 – 2 aastat

Beebikooli eesmärk on lapse vaimse, emotsionaalse ja füüsilise arengu toetamine läbi muusika ja liikumise pöörates suurt tähelepanu lapsevanema ja lapse vahelise hea emotsionaalse kontakti saavutamisele. Helisid tekitades või käelisi tegevusi tehes arenevad lapse peenmotoorika, koordinatsioon, tähelepanu ja mälu.

Tegevuste teemad lähemalt kaugemale, alustades lapsest endast. Sügisel teemaks sügis, kevadel kevad ning kindlasti lapse päevatoimetusi toetavad laulud, mängud, salmid.

Grupi suurus kuni 12 last. Tund kestab 50 minutit.

Beebid vanuses 2 kuud – 6 kuud.

Silitame, masseerime, ringitame, painutamine, kiigutame, veeretame pallil, kiigutame jalgadel, kanname õlal, hüpitame jne., kõiki tegevusi saadavad lihtsad laulud, rütmisalmid, regilaulud, rahulik muusika.

Lõpetuseks rahulik hällilaul või südametuksed plaadilt, mille saatel saab mõnusasti ema kaisus rahuneda.

Beebid vanuses 6 kuud – 1 aasta.

Mängime; laulame; võimleme; mängime hüpitus-, käte-  ja laulumänge; mängime erineva kõlaga pille; liigume; kuulame muusikat ning võimleme laulu ja muusika juurde samuti.

Üks kord kuus käelistes tegevustes tunnetame erinevaid materjale, tutvume erinevate vahenditega. Loome kunsti nii käte, kui jalgadega.

Mängukool vanuses 1 aasta – 2 aastat.

Mängime; laulame rahvalaule, lastelaule jne.; loeme liisusalme; tantsime; kuulame muusikat ja erinevaid helisid; mängime liikumis- sõrme- ja hüpitusmänge, kehapilli, rütmipille, erineva kõlaga lastepille. Peale rütmipillide ja lastepillide, teeme muusikat veel pudelikorkidega, käbidega, kividega, puuoksakestega, kastanitega, tühjade pudelitega …

Üks kord kuus käelistes tegevustes tunnetame erinevaid suurusi, materjale. Tutvume erinevate vahendite ja tehnikatega. Materjalid, vahendid igapäevaselt tavalised, kättesaadavad, kasutame ka looduslikku materjali, taaskasutatavaid vahendeid. Voolime, maalime, kleebime ja rebime ning mõnikord ka meisterdame.

VÄIKELASTE LOOVUSRING

Loovusring on lastele vanuses 1 – 3 aastat koos lapsevanemaga ja toimub üks kord nädalas.

Loovusring on koht, kus saab lapsega lõbusalt ja arendavalt aega veeta. Loovusringis on põhirõhk käelistel tegevustel, mis on põimunud muinasjuttude, laulude ja mängudega. Loovusringis me vallatleme värvide ja kliistriga, sahistame paberiga, pätsime taignaga, möllame liivaga, madistame mullaga jne. Eesmärgiks ei ole tulemus vaid tegutsemislust, rõõm ja elamuste saamine.

Väikelapsel tuleb lasta elada värvi ja vormi maailmas, anda võimalus tunda rõõmu loovast eneseväljendamisest. Lisaks sellele areneb lapse kordinatsioon, käte ning silmade koostöö, sõrmede liikumise nõtkus ja täpsus.

Soovitus loovusringiks: kuna tegemist on tõelise loovusega, millest saavad enamasti osa ka kõik riided, võiksid lapsel olla kaasas vahetusriided, mida tohib määrida.

Rohkem infot leiad kodulehelt: http://www.ph.ee/kliinikud_teenistused/naiste_ja_lastekliinik/perekool

 

 


Kontakt

Ristiku 1, Pärnu 80010
tel. 4473525
e-mail: perekool@ph.ee

Kuidas lisada teenust?

Firma andmete uuendamiseks või lisamiseks saada kiri info@perekool.ee.

Samas piirkonnas

Reklaam