Artiklid Vaata kõiki >

Mida peidab kaugsuhe?

Allikas: Internet Tänases Eestis on paljud pered seisus, kus üks vanem töötab kodunt kaugel – Tallinnas, Soomes, Norras, Hiinas. Teemad, mis sellise elukorraldusega tekivad, jäävad igapäevaselt kooselavatele inimestele sageli mõistetamatuks. Paarisuhtes kuhjub teise poole äraolemisel lugematu hulk pisiasju, mis hoolimata Loe edasi >

Märksõnad Vaata kõiki >

Uued Foorumi teemad

Palun kogemusi eaka keemiaraviga…

Replies: 0

Tere!

85 aastasel naisel avastati viimase staadiumi vähk kõhunäärmel. Ta saab endaga veel kenasti hakkama ja mõistus on selge. Raviarst soovitas väga kaaluda, kas nõustuda keemiaraviga, sest vanus on kõrge ja kõrvalmõjud võivad elukvaliteeti mõjutada ning juurde anda vaid nädal-kaks. Keemiaravi arst aga soovitab ikka teha, loetles ette küll kõik kõrvalmõjud ja tekkida võivad tüsistused, kuid ütles, et see võib siiski ju ka anda positiivset, eluiga pikendada ja valusid ära võtta. Lugedes keemiaravi mõjudest ja mõeldes, et vanaema on juba ka väga eakas, siis oleme kahtleval seisukohal keemiaravi osas ja palun, et ehk on kellelgi jagada kogemusi, kuidas vanem inimene on keemiat talunud ja kas sel on lõppkokkuvõteks mõtet?
Meie suurim soov oleks, et vanaema saaks elada nii kaua kui võimalik nii, et tal jääks inimväärikus ja saaks endaga hakkama nii kaua kui võimalik. Elulootust anti ca 6 kuud…

Head online poed!

Replies: 4

Palun rääkige, kust te omale riideid tellite? Eesti kaubanduse valik mind just väga ei rahulda. Tahaks ilusaid kleite, pluuse, kotte.. kust teie tellite kvaliteetseid kaupu normaalse hinnaga? Millised on need online poed, mille kaubaga te eriti pettuma ei ole pidanud?

PERH – kas see ükskord valmis ka saab?

Replies: 0

Olen viimase 4-5 aasta jooksul seal regulaarselt käima pidanud ja see remont ja ehitus on lõputu. Minu mäletamist mööda oli juba 5 aastat tagasi seal esiukse juures ja fuajees mingi remondiseisund ja nüüd üllatusin, et ikka veel?
Tohutu koridoride labürint ja segane registratuuride süsteem – ka noor ja terve peab pingutama, et üldse aru saada, kuhu minema peab.
Kohutavalt vaevaline on sinna majja sisse pääsemine, võtab tervedki võhmale, haigetest jõuavad sinna vist tõesti vaid väga tugevad. Mõned aastad tagasi käisin oma isaga seal ja nüüd meenus kui hädas ma olin tookord. Isa käia ei jõudnud (vähk), autoga uksele ligi ei saanud, isegi peatuda pole seal korraks kuskil. Seal läks kahte abilist vaja – üks aitas isa autost haiglasse sisse, teine läks parkimiskohta otsima (jah teisest Eesti otsast tulles on autoga tulemine paratamatu “luksus”)
Täna nägin, kuidas üht vaevu liikuvat memme samamoodi kohale toodi. Kellel pole abistajaid, see sinna majja lihtsalt ei pääsegi.
Kohutavalt inimvaenulik ja närvilise õhkkonnaga ülerahvastatud majamonstrum.

Ometi kord valgustatakse ka teist poolt

Replies: 68

http://ekspress.delfi.ee/kuum/tartu-ulikooli-ahistamisskandaali-teine-tahk-seksvideo-soimukirjad-ja-tapmisahvardused?id=77300522

Noh, feminatsid ja võrdõiguslased, lugege. Mis teie vägev intuitsioon nüüd ütleb selle peale?

Naine teatas, et ostab vibraatori

Replies: 6

Abielus oleme olnud 9a, koos kokku vast paar aastat juurde. 1 laps, pubekas veel pole.

Kas peaksin millegi suhtes tähelepanelik olema või on see normaalne?

Liighigistamise vastu operatsiooniga, kogemused?

Replies: 4

Tervitus!
Kellel on veel või on olnud probleem liighigistamisega ehk hüperhidroosiga? Minul problemaatilised kaenlaalused. Räägin siinkohal siis higistamisest, mis toimub ka siis kui nt. oled just pesust tulnud, istud lihtsalt rahulikult ja kaenlaalused jooksevad. Tihti see higi ei haisegi, pigem on see lihtsalt vesi, mis kehast väljub.
Triiksärkide ja liibuvate riiete kandmine on täiesti välistatud, sest need on mõne minutiga juba laigulised. See segab elu kohutavalt ja vähendab enesekindlust.
Ülekaalu ei ole, samas olen ka väga aktiivne. Sport ja liikumine on elu lahutamatu osa.
Olen hüperhidroosit palju lugenud ja viinud end kurssi võimalike põhjustega. Nüüd uurin ravimeetoteid.
Googeldades ei leia väga palju kogemus-lugusid, kuidas keegi sellega võidelnud on. ma ei räägi siinkohal Maximi kasutamisest. Pigem ikka botox-süstid ja operatsioonist.

Kes on teinud botox-süste, kes operatsiooni? Kes leidnud abi rahva- või hiina meditsiinist? Nõelravist? Millegist muust?
Palun jagage kogemusi!?

Ette tänades!

Vastikud kummitavad laulud

Replies: 9

Kuulsin poes 4 Non Blondes’i “What’s Up”-i. KOHUTAV! See jääb nüüd nädalateks kummitama. Vihkan seda laulu! Palun võtke see ära. Aidake.

Vistseraalset rasva vähendav menüü

Replies: 1

Palun, kas keegi oskaks juendada, mida süüa, et siseelundid koormavat rasvapolstrit vähendada?
Tervist vaja veidi praavitada.

Ma ise muidu väga paks ei ole, 166/64, ja vanust veidi üle poole sajandi.

B12 aneemia kaugelearenenud vorm

Replies: 1

10 aastat tagasi hakkasin arstidele muret kurtma. 5 aasta jooksul ei tehtud mingeid analüüse, kästi vaid tervislikult süüa jms.
Viis aastat tagasi said tehtud esimesed vereanalüüsid ja gastroskoopia.
Vereanalüüsis oli vitamiinivaegus märgatav, samas ka gastroskoopia näitas muutusi mao limaskestas.
Sain Omeprasoli ja soovituse tervislikult süüa.
Ja nii ka järgnevad aastad, kuigi olemine läks järjest kehvemaks.
Viimati, 2016, pärast mitmete erinevate arstide juures käimist ning mure edasist kurtmist pandi diagnoosiks B12 vitamiini aneemia.

AGA
Kuna organism oli nii pikalt juba vitamiinipuududes olnud, on tekkinud muuhulgas ka närvisüsteemi kahjustused, sh ka teatud lihasgruppe innerveerivata närvikiudude ja nendesamade lihaste atroofia.

Kuidas saaks olukorda veidugi parandada?
Kas atrofeerunud lihaste regulaarne mehaaniline trenn taastaks nn normaalse lihaskoe?

Beebi ei taha süüa tahkemat toitu

Replies: 2

Kas kellegil on kogemust või head nõu/nippi anda, kuidas 9-kuune laps hakkaks sööma ka tahkemat toitu peale püreede.
Sööb hästi püreesid (ilma mingite tükkideta), paksemaid putrusid, smoothies’id, joob rpa’d. Nii, kui on mingi väikegi toidutükike püree (köögivilja püreed) sees või olen andnud talle toore kurgiviilu .. siis hakkab öökima ja suureneb süljeeritus, millega öögib need tükikesed suust välja. Korra proovisin anda ühe maisitüki, see jäi talle igeme vahele lõpuks.
Mida teha, et beebi harjuks neelamisega, mitte ei hakkaks kohe öökima ja suust välja ajama?

Perekooli foorumisse