Artiklid Vaata kõiki >

Vastsündinu – emme ja beebi kohanemine uue eluga

Allikas: Internet Koju saabumine: Noored vanemad on sageli kojutulekuks ebaadekvaatselt ettevalmistatud, lähenedes sellele sündmusele liiga romantiliselt. Mida rohkem kursis Sa oled sellega, mis Sind haiglast koju saabudes ees ootab, seda hõlpsamalt Sa kohaned. Ole valmis selleks, et esimestel nädalatel ei Loe edasi >

Märksõnad Vaata kõiki >

Videod Vaata kõiki >

Featured Video Play Icon

Beebipäevik vol.2: Jasperi kohanemine uue lapse sünniga

Uue lapse sünd perre on esiklapsele suur muutus ja ta vajab aega, et sellega kohaneda. Hoolivad lapsevanemad soovivad lapsele kohanemise uue beebiga võimalikult sujuvaks teha. Kui aga laps on alles päris väike ega mõista juttu ja selgitusi, siis võib uue olukorra tutvustamine Loe edasi >

Uued Foorumi teemad

peaks oma elu muutma

Replies: 8

Tunnen vastikust oma praeguse elu suhtes: olen üksikema, laps on väikese erivajadusega, st vajab palju mu tähelepanu ja abi. Töötan 2 koha peal, neist põhitöökoht tekitab lihtsalt frustratsiooni: istun 7 tundi tööl, kontole laekub iga kuu 750 eurot (tegelikult vähem, sest iga kuu võtan paar haiguspäeva ka, et kurnatusest taastuda), sisulist tööd teen kuskil 3h päevas, ülejäänud aja lihtsalt molutan. Tunnen, et raiskan oma aega selle näruse 750 euro eest. Teine töö on kergem ja meelepärasem, mõtlengi sügisest sellest endale põhitöökoha teha, aga isegi see pole see.
Ma peaksin midagi oma elus muutma, aga kuidas ja mida? Isegi kui saaks midagi uuesti õppima minna (kuigi mul polegi selleks reaalselt aega), siis ei tea ma, mis see võiks olla. Et mida oleks kasulik õppida. Olen keelte alal üliandekas, saaksin aastaga B1 taseme selgeks mistahes keeles, aga missugust keelt oleks kasulik õppida?

Olen oma oravrattasse kinni jäänud, tunnen ennast lõksus ja frustreeritult, eriti selle 4h jooksul, kui tööl mitte midagi kasulikku teha ei ole ja ei oska.

Kui keegi viitsib mu soigumisele reageerida, rääkida, kuidas tema sellises oravrattas toime tuleb või on lahenduse leidnud, oleks ju tore lugeda. Mind rõõmustavad praegu ülivähesed asjad elus, nt see, kui laps mõnda mu toitu kiidab, teeb rõõmsaks. Muu vist enam üldse ei rõõmusta. Teenin kuus kokku kuskil 1300 neto (vahel haiguspäevade tõttu vähem) ja küsin endalt iga päev, et miks ma üldse elan ja mis mõte mu elul on. Jah, mul on vastutus lapse ees, aga ega lapski oma eluga rahul ei ole. Vahel harva on. Vahel mõtlen, et võiks lihtsalt kuskilt auto hankida ja ennast koos lapsega kuskilt panga pealt täiskiirusel alla kihutada…

Ma ei viitsi kuulata soovitusi a la sa vajad psühhiaatri abi jne. Ei vaja. Mul on raudne tahtejõud ja suudan niimoodi surmani välja tiksuda. Ainult et mis mõte sellel kõigel on? Minu jaoks ei ole hetkel küll enam mitte millelgi mõtet.

Teismelise karvad

Replies: 13

Olen üksikisa ja palun natuke nõu delikaatse teemaga. 11-aastasel tütrel on nüüd hakanud kaenla alla kasvama karvad. Teda ennast häirivad. Kuidas neid kõige mugavam eemaldada on? Ma ei kujuta hästi ette, et oma raseerijaga seal peaks toimetama. Kas millegagi saaks tüdruk ise ka hakkama?

Eelkooli vajalikkus kesklinna koolidesse pürgimisel

Replies: 0

Laps läheb kooli 2018. Elame Kadrioru Saksa Gümnaasiumi piirkonnas, kuid ei soovi end sinna suunata lasta (ülihalb logistika meie kodust + arusaamatu koolikorraldus). Seega ootab aastapärast katsete trall meid ees. Samas ei ole soovi last eelkooli panna. Laps praegu loeb vabalt ja ilmekalt pakse raamatuid (Pipi ja Karlsson), arvutamisega jõuab veel tegeleda aga kümne piires oskab küll. Õigekiri peaks OK olema, sest on nii palju lugenud, et tal on sõnade kirjapilt silme eesja ta näeb, kui kusagil teised teevad kirjavea. Teema ongi selles, et ei tahaks keset tööpäeva eelkooli viia, käiks parem muusikakooli eelkoolis, ujumas vms. Kas mõnes eelkoolis õpetatakse midagi (nt inglise keel), mis annaks lapsele katsetel eelise või on koole, kes eelistavad oma eelkoolis käinud lapsi? Kas VHK eelistab oma muusikakooli eelkoolis käivaid lapsi?

Kohalikule – rase ja põhipuhkus

Replies: 4

Tere!

Palun abi. Sünnitustähtaeg 31.aug ja dekreeti tahan minna 30 päeva enne, ehk siis 1.august. Mu põhipuhkus on 42 päeva ja kollektiivpuhkus terve juulikuu. Täna tuli juhataja teatama, et alates 26.juunist saan puhkusele. Hakkasin aga veidi hiljem selle peale mõtlema ja arvutasin, et kui arvestada, et dekreet 1.augustist ja juulikuus 31 päeva ja juunist veel päevi, siis mina sain, et 20.juunist peaks mul olema juba puhkus. Läksin sellest ka juhatajale rääkima, kuid too kohe vastas, et mis siis, et saan ju rahad ikka 42 päeva eest. Seletasin seal midagi edasi ja siis jäi vaikima ja ütles, et uurib. Veel huvitab ka see, kas ma ei saa oma 42 päeva juuni lõpust arvestada, kuna juulikuus ju nagunii lasteaed kinni. Või peab see olema tõesti vahetult enne dekreeti võetud (pärast dekreeti ei taha). Ja veel, saan ma kindlasti oma 42 päeva ikka kätte, vähem ega rohkem kindlasti mitte? Loodetavasti saite aru. Ühesõnaga minu mure selles, millal mul siis on ikkagi õigus juba põhipuhkusele jääda, kas direktori jutt õige või peab tegema ümber graafiku? Suured tänud!

Küsimus meestele – Kuidas suhtute, kui naine esimesena oma huvi välja näitab?

Replies: 2

Küsiksin meeste käest sellise küsimuse, et kuidas te sellesse suhtuksite, kui naisterahvas, kellega muidu suhtlete neutraalsel tasandil (sõbrana, töökaaslasena vms..) teile ühel hetkel selgelt mõista annab, et ta on teisse armunud?
Kui teil endal näiteks selle naise vastu seda sorti tundeid pole, kuidas sellesse naisesse siis edaspidi suhtuksite – kas ta tunduks teile kuidagi naeruväärsena, üritaksite edaspidi temaga suhtlemist vältida või tunneksite ennast just meelitatult?
Või kas on ka näiteks võimalus, et peale seda hakkate seda naist hoopis teise pilguga vaatama ja ehk armute isegi temasse?
Üldiselt on vist nii, et meestele meeldib suhete osas pigem ise selles “jahi pidaja” rollis olla. Et kas võiks olla lootust ka õnnelikuks ja pikaajaliseks suhteks, kui algatajapooleks on naine?

kirikutegelased ahistavad jälle inimesi Sushi koju, maksevisiks Paypal

Replies: 1

Kas keegi oskab soovitada, kust saaks sushit koju tellides maksta Paypaliga?
Mul ei ole ühtegi Eesti pankade maksevahendit.
Tahaks emale sünnipäevaks sushit Viimsisse koju saata.

Kas soovitav on miinusprille kanda pidevalt või vajaduse korral?

Replies: 0

Seoses juhilubade arstitõendiga käisin üle aastate silmaarsti juures ja öeldi, et kuna nägemine on halvenenud, siis peaksin kasutama nii +1 kui ka -1,5 prille. Sõbrannade prille proovides tundub jah, et näen nendega paremini küll kui muidu:) Sain retsepti ka, aga prille veel välja ostnud ei ole. Saan aru, et plussprille kasutatakse lugemisel, aga kas miinusprille peaks kandma pidevalt või ainult vajaduse korral, nt kinos, telerit vaadates, autot juhtides? Paar tuttavat on väitnud, et nägemislanguse vältimiseks tuleb prille pidevalt kanda, kuid ma ise millegipärast karda, et kui juba prillid pidevalt kasutusele võtan, siis jäängi neid kandma, st et nägemine muutub veel halvemaks.

Ta ei taha lasteaeda

Replies: 3

Laps 3.a ütleb mulle aegajalt hommikul, et ta ei taha lasteaeda minna.
Käib erakas, hoidja on hästi rahulik inimene, lapsi on vähe ja vahvad tegelased kõik. Tegevust neil seal jagub.
Kui juba sõidame ja aias oleme, on taas kõik okei.
Talle lihtsalt meeldiks emmega kodus mürada rohkem, saab tähelepanu jne. Saan sellest aru.
Kõik lapsed eelistaksid aiale kodu, kodu on ju armas koht. Mina jällegi käin issiga tööl. Ja nii see on.

Kuidas veenda last tahtma aeda minna ? Minul on tööle minnes süümekad.

Mis veenvaid lauseid olete hommikul lapsele öeldnud, et ta ikka rõõmsalt läheks ?

pooleks jagamine, kui mees teenib 5000 eur ja naine 450 eur

Replies: 13

Kas see on normaalne, et 5000 eur teeniv mees vingub kodus, et miks leib on vana, saab ainult makarone ja oliiviõli asemel on gmo rapsiõli, kui ta ise nõuab, et kõik kulud tehakse pooleks? Mehel on ainult oma toitudega külmkapipool. Naine saab ainult 450 eur kuus. mees ei piirdu ainult sellega, vaid nõuab, et ka lastesse panustatakse võrdselt ehk nad peavad kaltsuka riideid kandma, kui ema poolt maksta ei saa. Reisile saab minna ainult loomaaeda, sest bussisõit on tasuta, aga mees käib Norras kalastusretkedel ja Šeišellidel sukeldumas. Naine peab isegi pesumasina liisingut mehele maksma, sest ei saanud korraga poolt raha panustada. Kas selline suhe pole mitte orjus?

Perekooli foorumisse