Artiklid Vaata kõiki >

Mida peidab kaugsuhe?

Allikas: Internet Tänases Eestis on paljud pered seisus, kus üks vanem töötab kodunt kaugel – Tallinnas, Soomes, Norras, Hiinas. Teemad, mis sellise elukorraldusega tekivad, jäävad igapäevaselt kooselavatele inimestele sageli mõistetamatuks. Paarisuhtes kuhjub teise poole äraolemisel lugematu hulk pisiasju, mis hoolimata Loe edasi >

Märksõnad Vaata kõiki >

Videod Vaata kõiki >

Sünnitusaegne hingamine koos mehega

Me oleme ilmselt kõik kogenud kui head on massaaž ja silitused pingete korral. Täpselt sama lõõgastavad ja mõnusad on need ka sünnitusel. Ja mis võiks olla sünnitusel veel toredam, kui neid teeb ja sünnitaja eest hoolt kannab just see tema Loe edasi >

Uued Foorumi teemad

Mähkimisaluse kasutusaeg

Replies: 0

Kui kaua on teil kasutusel olnud beebi mähkimisalus? Mingis vanuses hakkavad ju pisikesed rohkem rahmeldama ning ei püsi hetkegi aluse peal. Kuidas oleks edasi kõige praktilisem? Olen harjunud ka beebi taguotsa mõned korrad päevas sooja veega kraani all üle pesema ja siis tavaliselt aluse peal ka kuivatanud.

Kas teil on praegu hea Eestis elada?

Replies: 8

Lihtsalt tekkis see küsimus, lugedes seda.
Vaadates nooremat põlvkonda näen, et nemad eelistavad talvituda soojemates kohtades, Tais ja Indias. Neid, kes oleks nõus siin 8-17 tööl käima ja püsivalt elama, jääb aina vähemaks.
Praegune Eesti püsib püsti keskealiste ja üle selle igapäevasel töölkäimisel. Mis saab edasi?

Mees leidis uue noore armastuse. Kuidas ennast aidata?

Replies: 46

Nagu öeldud, mees leidis hiljuti uue, noore 20aastase armastuse. Kolis kodust ära, lahutasime. Ostis uue korteri ja nagu aru saan, planeerib seal uue naisega kooselu alustada.
Mina olen 40aastane, meil on kohe kolmeseks saav laps.

Vist polegi mõtet tagantjärgi arutleda, miks meil läks nagu läks, vigu sai mõlemalt poolt tehtud, ehkki üldiselt oli minu meelest suhe hea.

Pigem ei oska ma kuidagi edasi minna.
Olen masenduses, tunnen tugevat alaväärsust ja suuresti just seetõttu, et uus naine on 20 aastat noorem.
Samas olen ma ise samuti üle keskmise välimusega, hoolitsetud, kaalun 50kg (samas kaalus olen olnud terve elu, v.a lapseootus). Aga ikkagi on väga narts tunne.
Alaväärsuskompleks muudkui süveneb minus. Unetus, kurbus, lootusetuse tunne jne.

Kuidas ma saaksin ennast aidata, nii et see tõesti mõjuks? Enesehinnanguga tööd teha.. Aga kuidas kui nüüd edasi tuleb mul arvatavasti veel hakata kõrvalt nägema kuidas uuega uusi lapsi saama hakatakse ja kodu looma jne., jne.
Aga minu kui 40-se üksikvanemana tulevik tundub mulle tume. 🙁

Lapsega soovib mees edasi suhteid hoida ja seetõttu puutume ka regulaarselt kokku.

Aastapäevakontserdi sisu

Replies: 2

Vaatasin nüüd teist korda aastapäevakontserdi üle. Mis teie arust selle idee oli?

Kõige soojem talve tuukrikas?

Replies: 0

Mis firmal on kõige soojem? Meil hetkel kasutusel Lenne nokaga tuukrikas, aga krõbeda pakasega jääb õhukeseks. On ka mingi no name hästi mõnus ja soe tuukrikas, aga see kipub juba väikeseks jääma.

Spot of Tallinn, 4.a lapsele?

Replies: 0

Kes käinud, kas on 4.a seal tegevust piisavalt? Muidu kui tõukekas talle laenutada, siis ilmselt väga meeldiks talle mägedest alla sõita, kohalikus õue skatepargis piisavalt harjutanud.

Antibiootikumi kuur läbi, mängutuppa sünnipäevale?

Replies: 0

2a laps on kõrvapõletikus, palavik jne ning sai antibiootikumi kuuri peale. Meid on aga kutsutud koos vanema lapsega järgmine pühapäev mängutuppa sünnipäevale. Nädala keskel saab antibiotsi kuur läbi. Pole eriti kogemusi haiguste ja antibiootikumidega, lapsel ka esimene antibiotsi kuur. Kas tohib juba minna teiste laste keskele sünnipäevale või pigem oodata veel?
Nii ehk naa suurem laps käib lasteaias ja kui pisemal palavik läinud, pean koos temaga suurema lasteaeda viima, kuna issi tööajad ei võimalda lasteaeda viimist/toomist ja kahe lapsega nädal aega kodus, see ajaks hulluks minu ja suurema lapse, kes igatseb oma sõpru ja lasteaeda jne.

köögimööbli tellimine Tartus

Replies: 1

Huvitab, kust olete tellinud köögimööbli Tartust või lähiümbrusest ning olete kvaliteedi ja hinnaga rahule jäänud. Võite tuua orienteeruva hinnaklassi ka. Väga kallist ei soovi. Köök oleks 3,2m pikk.

Vana koera magamapanek

Replies: 12

Käisin nüüd oma vana koeraga arsti juures ja tema soovitas tungivalt koer magama panna. Sest ta on vana tõesti, ei kuule ega näe. Mingi kasvaja on ka kõhul, mida ta ei hakanud uurimagi, mis see täpsemalt on, sest koer on ju vana. Ja kui ongi healoomuline, siis milleks opereerida enam, see on risk. No samas koer on üsna rõõmsameelne, söögist väga huvitatud, aiast välja jalutama minekust väga huvitatud, muidu mõnuleb toas. Varem oli nagu rohkem õuekoer. Aga laps teeb talle massaaži, kammib, paitab, päris jube oleks öelda, et paneme magama. Nüüd kevade saabudes on koerale ka nagu rohkem elu sisse tulnud, jalutab aias päris pikalt ja nuusib ringi, ei tundu õnnetu ega parandamatult haige. Kas teie paneksite magama?

Lihtsalt ei tea mida teha

Replies: 22

Tere!

Mul on pea lahendustest nii tühi, et tahaks appi karjuda lausa. Palun keegi andke mulle nõu, mis te minu olukorras teeksite. Olen väikse lapse ema, peatselt pean ka minema tööle, kus tööpäev algab kell 7. Lapse lasteaed kõige varasemalt tehakse lahti kell 6.30, mis tähendaks et ülesse peaks ärkama juba kuskil 5.40, et end ja last riidesse panna ning natuke süüa. See 5.40 tundub niiii vara olevat mu pisikese jaoks, et mul süda murdub juba mõttest. Lisaks ei ole töö kindlate kellaaegadega, vahel algab päev kell 7, vahel kell 9. Vhale lõppeb kell 16 vahel kell 19. Elan lapsega üksi, pole ühtegi abikätt ka, kes lapse ise hiljem lasteaeda viiks või tooks, pean ise hakkama saama kõigega. Kuid ma kardan, et mu laps jääb kannataja rolli. Mees on mul olemas, või no lapse isa, aga ta ei ela meiega, elab võõrsil ja temast otseselt abi pole, tema abi oleks selline, et kannab raha ja ma muretsegu siis hoidja, kes last toob ja viib. minu jaoks pole see mingi lahendus, ikkagi väike laps ja võõras inimene. Vahel mõtlen, et keeldun sellest tööst, sest emana peab olema ju lapse heaolu kõige tähtsam, aga mis ma siis teen, kust ma leian sobiva kellaajaga töö? 🙁 Sääste mul ei ole, lapse isa küll annab raha, aga temalgi on kopp ees juba. Lisaks elan ikka veel selles linnas kus lapse isaga koos elasin, ostsin siia elamise ja nüüd lapsega elame siin. Vahel mõtlen, et miks ma veel olen siin, et peaks äkki panema kodu müüki ja kolima lapsega oma pere juurde hoopis, seltsis ikka parem, lõbusam ja ma ei tunneks end enam nii üksikuna. Lihtsam oleks ka, oleks tuge ja saaksin minna kellaaegadest sõltumatult kuhugi tööle, omad inimesed saaksid lapse ise tuua ja viia lasteaeda. Hetkel elan siin linnas, oma kodus, koos lapsega ja ma pole mitte kunagi varem niiiii üksi ennast tundnud, nii abituna. See tunne, et olengi täitsa üksi siin on kohutav. See on siin ikkagi meie kodu, aga võibolla peame alustama lapsega kuskilt mujalt uuesti… Palun keegi andke nõu.

Perekooli foorumisse