Artiklid Vaata kõiki >

Mida peidab kaugsuhe?

Allikas: Internet Tänases Eestis on paljud pered seisus, kus üks vanem töötab kodunt kaugel – Tallinnas, Soomes, Norras, Hiinas. Teemad, mis sellise elukorraldusega tekivad, jäävad igapäevaselt kooselavatele inimestele sageli mõistetamatuks. Paarisuhtes kuhjub teise poole äraolemisel lugematu hulk pisiasju, mis hoolimata Loe edasi >

Märksõnad Vaata kõiki >

Videod Vaata kõiki >

Kuidas sünnituse algust ära tunda ja millal sünnitusmajja minna

Sünnitamisel on kõige tähtsam järgida oma sisetunnet. Kui sa tunned, et sul oleks turvalisem sünnitusmajas, kus abivalmis personal on kohe kõrvaltoas, on parem sinna varem minna. Kui sa aga tunned, et tahaksid pigem kodus omas mugavas keskkonnas võimalikult palju aega Loe edasi >

Uued Foorumi teemad

Kohutav uriinilehk koduses WC-s

Replies: 2

Kas kellelgi on sellist õudu tulnud üle elada, et WC hakkab äkki haisema? Ehk siis mul on 2 nädalat peaaegu võimatu enda kodus WC-sse minna, kuna see lehk tapab. Vänge piss, mis tuleb kus kohast?
10x juba küürinud ja lõhnastanud.
KÜ esimeest on teavitatud, ta isegi ei tule vaatama aga ütleb, et see on tuulte pöördumisest ning sellest, et kasutan köögis pliidi kohal imurit.

Lisasin, et öösel on hais eriti kohutav, hingemattev ja siis ju midagi süüa ei tehta.
Temale olevat teadja nii öelnud.Ehk siis täielik mömm ja abi temalt ei saa.

Kellelgi on reaalselt sarnast olukorda olnud ja kus oli põhjus? Teaks teemaga edasi minna.
Vabandan sellise teema pärast, kuid siin on ilmselt liiklus suurem, kui KÜ tegelaste emaili või kõnet oodata.

sisekujundajad aidake

Replies: 5

vaja on kujundada köök-elutuba (ca 35m2) soovin kasutada naturaalvalge ja heleda puidu kombinatsiooni. mingi värvi peaks veel aksendina lisama. kas veinipunane oleks ok? või mida teie kasutaksite?

Aidake valida, kas tasuline Reaalkool (KPK) või Prantsuse Lütseum

Replies: 4

Tere,
Soovisin last panna reaalkooli esimesse klassi, kuid poisslaps kahjuks sisse ei saanud. Pakutakse tasulist kohta KPK-s. Lootus on saada Prantsuse Lütseumi, kus hetkel veel joone all, aga ehk mõni koht liigub. Lapsel suur numbrihuvi – mis tasemel matemaatika lütseumi algklassides? Kas oleks lootust hiljem reaali sisse saada lütseumi reaalainete põhjalt? Mis veel lütseumi kasuks/kahjuks räägib? Klassid suured, 32 last, mis pole hea, samas koolihoone ilus ja avar. KPK ruumid pigem kitsad ja tundusid kehva ventilatsiooniga. Lütseumi võimlasse viiakse lapsi bussiga, KPK-s kohapeal. Pisut kardan, et lütseum liiga prantsuse keelele orienteeritud. Kuidas on seal reaalainetega ja teiste võõrkeeltega? KPK kohatasu suudaks pingutuse peale kuidagi maksta, kuid kergelt ei tuleks ja kas oleks väärt?
Piirkonnakool kahjuks vilets.
Mida teeksite teie? Mis mõlema kooli plussid-miinused, kirjutage, kellel ühe või teise kooliga kogemusi!

raha jaotus kärgperes

Replies: 13

kuidas teie meelest on õiglane, kas see kui erinevate sissetulekute puhul säästetakse võrdselt või kulutatakse võrdselt?
näide ka: perekonnas mees, naine, mehe laps, naise laps.
kulud nagu igas majapidamises-söök, kommunaalid, kodumasinad, muu sisustus, aia- ja lemmiklooma tarvikud..oma laste kulud tasub igaüks ise.
sissetulekud mehel 2500, naisel 1500 kuus. kulud tasutakse sendi pealt pooleks, kuu lõpul saavad mõlemad hoiustada, mis ûle jäi. ütleme, et kulud kokku olid 3000 eur kuus, seega mehel jäi üle 1000 eur, naisel 0 eur.
mees on olnud tubli, hoolega säästnud ja sõidab oma lapsega Taisse, naine, va laristaja läheb oma lapsega Nuustakule. Võrdne olukord? Või peaks leppima sellega, et elus ei peagi kõik võrdsed olema?

Tüütud küsimused ja kommentaarid

Replies: 7

Mis on teie jaoks tüütud küsimused ja kommentaarid? Mul, kuna olen 160cm pikk, “kuidas sa saad nii lühike olla?” (ma ei tea?), “millal sa ometi ülikooli lõpetad?” (jätsin ülikooli kümme aastat tagasi pooleli, sest sain aru, et see pole ikkagi minu eriala, omandasin kutsehariduse ja saan väga hästi hakkama). Ja veel “sul on nii väiksed silmad!” (aitäh, mind narriti nende pärast koolis, aga hõõru muidugi nina alla).

dieedi-abi

Replies: 8

siin käib rohkem rahvast ja loodan, et viida siit ära. olen järgmiseks laupäevaks kutsutud juubelile ja panin oma peokleidi selga – jeerum – sardell viineri nahas. oleks vaja pekki õhemaks saada. Tean et tuleb tagasi jne – aga olen kõigeks valmis, et kleit selga läheks. Soovitage dieeti, millega saaks alla võtta. Tavaliselt võtan kevadel aiatöödega alla, aga selleks on veel vara.

Alimendid ametlikult või mitte?

Replies: 5

Läksime abikaasaga hiljuti lahku, meil on 2 last. Mees on viimased paar kuud maksnud igal palgapäeval sulas 400 eur. Mis aga teie meelest on mõistlikum ja miks – saada see raha talt mitteametlikult või anda ametlik käik?

Direktor ei olnud nõus kiirabi kutsuma Prooviabielu

Replies: 23

Sealne osaline Liisa on täitsa tore, töökas ja tubli. Ei saanud aru, kas Helen ka tööl käib või ainult õpib. Heleni ja ta peika omavaheline suhtlus on ausalt öelda piinlikult naljakas, nagu lasteaia lapsed.

Kas teil on selliseid tuttavaid….

Replies: 6

Kes vastavad teile mis siis ‘mis on siis. Kas lihtsalt mina ei ole sellega harjunud või ongi selline kõneviis normaalne ?

Perekooli foorumisse